Pilates pre zdravý chrbát
5* 14 hodnotení

Vybrať termín

Kurz zameraný na správne nastavenie chrbtice v jednotlivých pohyboch a na bezpečné prevedenie pozícií. Lekcie sú vedené v pomalšom tempe a s jednoduchšími pozíciami. Tento kurz je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, aj pre ľudí vo vyššom veku. Pilates ráta aj s nedokonalosťami a limitmi, ktoré v sebe momentálne máme.
Pilates pre začiačočníkov_mala.jpg

Pilates vyrovnáva svalovú nerovnováhu medzi preťaženými a ochabnutými svalovými skupinami a posilňuje vnútorné svalové skupiny. Prostredníctvom tohto cvičenia sa naučíte správne sa pohybovať aj vtedy, keď necvičíte. Cvičí sa naboso, na podložke a v pokojnom tempe. Lektorka podrobne vysvetlí každý cvik, ktorý počas hodiny odcvičíte. 

Sú nejaké zdravotné obmedzenia cvičenia pilatesu?

Skupinové cvičenie je určené zdravým ľuďom. Neodporúča sa cvičiť so zvýšenou teplotou, virózou, ani v tehotenstve. Pilates má pre telo veľa pozitívnych účinkov, no je veľmi dôležité cvičiť správne a bezpečne, preto sa na podložku vždy postavte s rešpektom ku svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu.

Čo si treba priniesť a čo je dôležité počas hodiny?
Z hygienických dôvodov je potrebné priniesť si vlastnú podložku a vlastnú fľašu s vodou, a prineste si aj uterák bežnej veľkosti, ktorý na hodine využijete ako cvičebné pomôcku. 

Na svoju lekciu prichádzajte načas, najneskôr 5 minút pred jej začiatkom, aby ste neskorým príchodom nerušili priebeh lekcie. 

Je pilates vhodný aj pre začiatočníkov?

Lektorka na kurze vysvetľuje všetky pozície detailne tak, aby boli zrozumiteľné pre každého. Je možné, že pre úplného začiatočníka bude pokynov priveľa a tempo náročné, ale určite sa dá spoľahnúť na to, že každou ďalšou hodinou sa kondícia zvyšuje a znalosť pohybov ozrejmuje. Pre úplných začiatočníkov sme vytvorili samostatný VIDEO kurz Pilates pre začiatočníkov, podľa ktorého sa môžete základné princípy a pozície naučiť v pohodlí svojho domova. 

Je možnosť nahradiť si vymeškanú hodinu z kurzu?

Vymeškané lekcie je možné nahrádzať do konca trvania kurzu prihlásením sa cez zázaknícku zónu a rezervovaním si miesta na náhradu v ktoromkoľvek inom kurze, v ktorom je dostatočná kapacita.

Upozornenie:

V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie sa kurz zmení na ONLINE kurz podľa termínov a časov v rozvrhu.

Info o vynechaných lekciách:

Ak je v termíne kurzu plánovaná vynechaná lekcia (z dôvodu prázdnin, štátnych sviatkov a pod.), táto lekcia nie je zarátaná do ceny kurzu a nenahrádza sa.

Čo na kurz hovoria absolventi?

Katarína Kubinská

5*

Kurzy s Elenkou sú skrátka super,vždy má dobrú náladu a cviky zrozumiteľne vysvetlí.

Mgr. Eva Janeková

5*

Elenka je najlepšia lektorka, akú som kedy zažila. Snaží sa hodinu spríjemniť a oživiť. Spevňujeme dôležité svaly. Jej hodiny sú veľmi prospešné na môj chrbát. Odkedy s ňou cvičím, nemám problém. Vždy sa teším na cvičenie s Elenkou, lebo vždy dobre vysvetlí, poradí a ešte aj opraví. Lektorka je veľmi milá, vždy dobre naladená. Hodina pilatesu prejde veľmi rýchlo, ani neviem ako. Ďakujem Elenke za super hodiny.

Miriam Horváthová

5*

Elenka je vynikajúca lektorka, každý cvik veľmi pekne vysvetlí, ako sa cvičí, ako pomáha. Cvičím už niekoľko rokov, ale s takýmto prístupom som sa ešte nestretla. Elenka je aj veľmi empatická, pedantná a optimistická.

Ing. Ingrid Pöštenyi

5*

Elenku ako cvicitelku zboznujem, nakolko sa na jej hodinach nenudim a aj ked niekedy nevladzem, vzdy vie dat spravne motivacne komenty, ktore ma pobavia ale hlavne povzbudia :). odo mna urcite 5hviezdiciek

Iveta Gajdošová Janďoureková

5*

Skvelé. Milujem hodiny pilatesu s Elenkou.

Celkovo 5 recenzií

Aktuálne termíny

Pilates pre zdravý chrbát

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.