Pilates pre zdravý chrbát
5* 3 hodnotenia

Vybrať termín

Kurz zameraný na správne nastavenie chrbtice v jednotlivých pohyboch a na bezpečné prevedenie pozícií. Lekcie sú vedené v pomalšom tempe a s jednoduchšími pozíciami. Tento kurz je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, aj pre ľudí vo vyššom veku. Pilates ráta aj s nedokonalosťami a limitmi, ktoré v sebe momentálne máme.
-názov kurzu-

Skupinové cvičenie pilates je určené zdravým ľuďom. Neodporúča sa cvičiť so zvýšenou teplotou, virózou, v akútnej bolesti. Pilates má pre telo veľa pozitívnych účinkov, no je veľmi dôležité cvičiť správne a bezpečne, preto sa na podložku vždy postavte s rešpektom ku svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu.

Čo si treba priniesť a čo je dôležité počas hodiny?

V HAPPY sú však pre všetkých k dispozícii protišmykové podložky, aj deky nprikrytie po cvičení, ak však máte vlastnú podložku, je dobré si ju priniesť. Bude fajn, ak so sebou budete mať uterák, fľašu s vodou a pohodlné oblečenie. Cvičí sa naboso, bez ponožiek. Pred každou lekciou si vypnite svoj mobilný telefón, vyhoďte žuvačku a nechajte svoje starosti za dverami.

Počúvajte inštrukcie lektoriek a svoje vlastné telo. Neprepínajte svoje sily, nesnažte sa s nikým porovnávať ani súperiť. Počas lekcie sa sústreďte len na Vaše telo a Váš dych. Opravy lektoriek berte ako dar, prijímajte ich a rešpektujte. Na začiatku je náročné sústrediť sa na všetky pokyny a inštrukcie, ale postupne si telo nové pohybové vzorce pamätá. 

Je pilates vhodný aj pre začiatočníkov?

Lektorka na kurze vysvetľuje všetky pozície detailne tak, aby boli zrozumiteľné pre každého. Je možné, že pre úplného začiatočníka bude pokynov priveľa a tempo náročné, ale určite sa dá spoľahnúť na to, že každou ďalšou hodinou sa kondícia zvyšuje a znalosť pohybov ozrejmuje. Pre úplných začiatočníkov sme vytvorili samostatný VIDEO kurz Pilates pre začiatočníkov, podľa ktorého sa môžete základné princípy a pozície naučiť v pohodlí svojho domova. 

Je možnosť nahradiť si vymeškanú hodinu z kurzu?

V aktuálnej situácii majú všetky kurzy limitovaný počet účastníkov a náhradné hodiny za neprítomnosť na lekcii neposkytujeme.

Upozornenie:

V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie sa kurz zmení na ONLINE kurz podľa termínov a časov v rozvrhu.

 

Aktuálne termíny

Pilates pre zdravie prezenčne

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Blog

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.