Jemná joga

Vybrať termín

Lekcie jogy vedené v pomalom tempe, kurz je vhodný pre začiatočníkov a tiež pre všetkých, ktorí uprednostňujú pokojné tempo hodiny. Lekcia je zložená z klasických jogových pozícií. Dôraz sa kladie na dych, správne prevedenie a podľa možností aj výdrž v každej pozícii. Lekcia je ukončená relaxáciou.
-názov kurzu-

Lekcia je tvorená z naťahovacích a uvoľňovacích cvičení, šetrných k pohybovému aparátu. Dôraz sa pritom kladie na správnosť prevedenia jednotlivých pozícií a zapájanie dychu počas cvičenia.

Sú nejaké zdravotné obmedzenia praktizovania jogy?

Skupinové cvičenie jogy je určené zdravým ľuďom. Neodporúča sa cvičiť so zvýšenou teplotou, virózou, v tehotenstve, a niektoré pozície nie sú vhodné ani počas menštruácie (na tie asány lektorky na hodinách upozornia). Joga má pre telo veľa pozitívnych účinkov, no je veľmi dôležité cvičiť správne a bezpečne, preto sa na podložku vždy postavte s rešpektom ku svojmu aktuálnemu zdravotnému stavu.

Čo si treba priniesť a čo je dôležité počas hodiny?

Treba sa pripraviť na to, že na hodine sa výrazne spotíte a z hygienických dôvodov je potrebné priniesť si vlastnú podložku a vlastnú fľašu s vodou alebo nápojom. 

Na svoju lekciu prichádzajte načas, najneskôr 5 minút pred jej začiatkom, aby ste neskorým príchodom nerušili priebeh lekcie. 

Je lekcia vhodná aj pre začiatočníkov?

Lektorka na kurze vysvetľuje všetky pozície detailne tak, aby boli zrozumiteľné pre každého. Je možné, že pre úplného začiatočníka bude pokynov priveľa a tempo náročné, ale určite sa dá spoľahnúť na to, že každou ďalšou hodinou sa kondícia zvyšuje a znalosť pohybov ozrejmuje. Pre úplných začiatočníkov sme vytvorili samostatný VIDEO kurz Powerjoga pre začiatočníkov, podľa ktorého sa môžete základné asány naučiť v pohodlí svojho domova. 

Je možnosť nahradiť si vymeškanú hodinu z kurzu?

V aktuálnej situácii majú všetky kurzy limitovaný počet účastníkov a náhradné hodiny za neprítomnosť na lekcii neposkytujeme.

Upozornenie:

V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie sa kurz zmení na ONLINE kurz podľa termínov a časov v rozvrhu.

 

Aktuálne termíny

Jemná joga prezenčne

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Blog

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.