Výtvarka s Montessori prvkami

Vybrať termín

Výtvarné aktivity podporujú rozvoj zručnosti, tvorivosti, citu pre farebnosť, ale aj postupnosti krokov a trpezlivosť. V prvej časti hodiny si vytvoríme výtvarné dielo, podľa ročného obdobia, budeme maľovať, kreslit, lepiť, strihať. Hotový výrobok si zoberú deti domov. Ďalšiu časť hodiny popracujeme na Montessori štýle. Či už to bude krájanie, navliekanie, puzzle, skladanie oblečenia, strúhanie, prelievanie, chodenie po chodníčku atď. Všetko sa spolu postupne naučíme.
-názov kurzu-

Deti sa postupne zoznamujú s rôznymi technikami a materiálmi, aktivity sú prispôsobené veku a zručnosti detí. Počas kurzu sa deti oboznámia s prácou s farbami, štetcami, lepidlom, nožnicami, maľovaním rôznymi netradičnými technikami (guľôčky, hračky, trhané papiere) a pod. Kurz podporuje aj sociálne zručnosti, deti v malom kolektíve a pokojnej atmosfére, majú možnosť spoznávať aj svoje okolie a nových kamarátov.

Ako prebieha hodina?

Mamičky počas hodiny aktívne asistujú a postupom času sa detičky osamostatnia, napredujú a mnohé techniky zvládnu samé. MONTESSORI KRÉDO: ,,Pomôž mi, aby som to dokázal sám" M.Montessori

Ak dieťatko zvolí iba formu pozorovania, necháme ho prirodzene sa zapojiť vtedy, keď samo bude chcieť. Najdôležitejšie z celej lekcie je to, aby sa dieťatko aj mamička cítili počas hodiny príjemne a aby tak spoločne strávený čas bol pre všetkých prínosom.


Čo si treba priniesť so sebou a čo je dôležité počas hodiny?

Na hodiny je dobré dieťatko obliecť do pohodlného oblečenia, vhodná je aj zásterka alebo pracovné oblečenie.

Bezpečnosť

Rodičia sa snažia predchádzať úrazom a detským sporom počas lekcie. Lekcie navštevujú iba zdravé deti a zdraví rodičia.

Rezervácia miesta v kurze a náhradná hodina

Kurz je vedený v uzavretej skupine, s presne stanoveným časom, termínom začiatku a konca, spolu je v cene kurzu zahrnutých 10 lekcií. Samotná rezervácia miesta v kurze je záväzná. Rezervácia miest je pre nás veľmi podstatný a dôležitý fakt pri plánovaní, zaradení do rozvrhu a spustení každého kurzového programu. Vzhľadom k obmedzenému počtu voľných miest, je Vaše miesto po potvrdení rezervácie pre ostatných klientov nedostupné, aby sa naň nemohol nikto iný prihlásiť.

V každom detskom kurze je automaticky zahrnutá jedna hodina ZDARMA, ktorá slúži ako náhradná hodina ak niekedy s dieťatkom na cvičenie nemôžete prísť, prípadne ako bonusová hodina, ak ste počas kurzu žiadnu hodinu nevynechali. Z organizačných dôvodov nebude možné preniesť si vymeškané lekcie do nového kurzu. V prípade vymeškania viacerých lekcií zo zdravotných dôvodov Vám vyjdeme v ústrety do maximálnej možnej miery. Kontaktujte nás, prosím, čo najskôr e-mailom: happy@jaspis.sk.

Aktuálne termíny

Výtvarka s Montessori prvkami

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.