Grafomotorika hravo

Vybrať termín

Podporný program pre deti od dvoch rokov (deti rozdelené podľa veku) so špeciálnou pedagogičkou Katkou Kubasovou. Program je zameraný na rozvoj grafomotorických schopností dieťaťa. Cielene budeme prostredníctvom rôznych didaktických pomôcok rozvíjať jemnú motoriku a vizuomotoriku. Tiež budeme stimulovať správne návyky pri kreslení, ako je držanie ceruzky, postavenie ruky, plynulosť ťahov.
-názov kurzu-

Program je zameraný na rozvoj grafomotorických schopností dieťaťa. Malé skupiny detí, uzavretý kolektív, rozdelenie skupín podľa veku.

V programe budeme stimulovať správne návyky pri kreslení, ako je držanie ceruzky, postavenie ruky, plynulosť ťahov, využijeme rôzne didaktické pomôcky a hry. Oslabenia v jemnej motorike a grafomotorike majú často v školskom veku za následok, že dieťa úplne odmieta písať, ale tiež zvýšený tlak na podložku, zníženú rýchlosť písania, zvýšenú chybovosť. 

Ako prebieha hodina, na ktorej je dieťa v sprievode rodiča (vo veku 2 - 4 roky)?

Rodič aktívne s dieťatkom spolupracuje a podporuje ho v samostatnosti. Lekcia trvá 45 minút. Počas kurzu deti pracujú s rôznymi pomôckami a technikami. Hodiny sú pre deti zábavnou aktivitou, sú prispôsobené zručnostiam a veku detí, prinášajú deťom radosť. Lektorka je špeciálna pedagogička z praxe, s množstvom skúseností.

Čo si treba priniesť so sebou a čo je dôležité počas hodiny?

Na hodiny je dobré dieťatko obliecť do pohodlného oblečenia, vhodná je aj zásterka alebo pracovné oblečenie.

Krúžok bude prebiehať celý školský rok (s výnimkou školských prázdnin a štátnych sviatkov). Termíny budú vypísané vždy na 10 hodín. V tomto kurze neumožňujeme náhradnú hodinu, cena za krúžok je na presne stanovené termíny stretnutí.

O lektorke sa viac môžete dozvedieť na stránke spolupredieta.sk.

happy-kurz-predskolak

Aktuálne termíny

Grafomotorika hravo

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.