Cvičenie s dieťatkom v šatke

Vybrať termín

Nosenie dieťaťa v šatke alebo v nosiči upevňuje väzbu medzi rodičom a dieťaťom, cvičenie s bábätkom pevne privinutým k telu matky pomáha rozvíjať kontaktné rodičovstvo. Cvičenie pomáha vrátiť telo po pôrode do pôvodnej kondície, spevniť svalstvo, odstrániť bolesti chrbta, ako aj posilniť svaly panvového dna a centrum tela. Dieťa sa prispôsobuje pohybom matky a aj pri jej cvičení posilňuje svoje vyvíjajúce sa svalstvo.
-názov kurzu-

Cvičenie je navrhnuté pôrodnou asistentkou Annou Kohutovou, ktorá má s popôrodným cvičením dlhoročnú prax. Ide o komplexný systém, v ktorom sa spájajú prvky rozličných cvičebných techník, ako napr. joga, pilates, fitnes cvičenie alebo brušné tance. Naučíte sa dychové cvičenia, špeciálne cviky vhodné pri diastáze - rozostupe brušných svalov, posilníte panvové dno, brušné, chrbtové aj sedacie svaly, upravíte držanie tela. Pri cvičení nedochádza k otrasom, poskokom, prudkým pohybom ani záklonom hlavy dieťatka. Výhodou je stála blízkosť bábätka, ktoré nemusíte odložiť ani v čase, ktorý venujete sebe.

Čo prinesie cvičenie dieťatku a maminke?
 

V šatke alebo v nosiči je dieťatko aj pri takejto aktivite stále s maminkou blízko pri srdiečku, kde je mu najlepšie. Pri nosení sa dieťaťu stimuluje vestibulárny aparát, dôležitý k udržaniu rovnováhy, ako aj stabilizačný systém. Dieťa sa prispôsobuje pohybom matky a aj pri jej cvičení posilňuje svoje vyvíjajúce sa svalstvo. Po psychickej stránke sa vyplavuje u matky aj dieťaťa hormón oxytocín – hormón lásky, ktorý podporuje ich hlboké puto.

Sú nejaké zdravotné obmedzenia?

Pôrod a tehotenstvo predstavujú veľkú záťaž pre ženské telo, vplyvom ktorých môže žena zažívať bolesti chrbta, či bedier, oslabené panvové dno, či rozostup priamych brušných svalov. Cvičenie s dieťaťom v šatke alebo v nosiči je zamerané práve na tieto okolnosti. Dôležité je však pohodlie počas cvičenia a radosť, ktoré vníma aj dieťatko uviazané na tele matky. Rešpektujte svoje telo, neprepínajte sa a akékoľvek pochybnosti ohľadom možnosti cvičenia konzultujte so svojim lekárom. Cvičenie je vhodné po šestonedelí, v prípade operatívneho pôrodu cisárskym rezom po troch mesiacoch, po predchádzajúcej konzultácii s gynekológom.

Čo si treba priniesť so sebou a čo je dôležité počas hodiny?

Nezáleží na veku dieťaťa, ktoré má chuť nosiť sa, cvičenie je vhodné od jeho narodenia. Prineste si šatku alebo ergonomický nosič, na začiatku kurzu si ukážeme techniku viazania a jeho výhody. Dôležité je pohodlné oblečenie pre seba aj dieťatko.

Je možnosť nahradiť si vymeškanú hodinu z kurzu?

Naše aktivity organizujeme formou kurzu, s presne stanovenými termínmi a časmi, v malých uzavretých skupinách. V každom detskom kurze je zahrnutá jedna hodina ZDARMA, ktorá slúži ako náhradná hodina ak niekedy s dieťatkom na cvičenie nemôžete prísť, prípadne ako bonusová hodina, ak ste počas kurzu žiadnu hodinu nevynechali.

Hodiny vedie certifikovaná lektorka detských kurzov.

Aktuálne termíny

Cvičenie s dieťatkom v šatke

V prípade, že máte záujem aby sme Vás informovali o nových termínoch, prihláste sa, prosím, k odoberaniu noviniek.

Mohlo by Vás zaujímať

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.